Domowe sposoby zwalczania pluskiew.

Domowe sposoby zwalczania pluskiew.

Wiele lat temu, nasze babcie stosowały wrzątek. Nie było tak dostępnych środków jak dzisiaj, więc trzeba było sobie jakoś radzić. Metoda ta polegała na zalewaniu łóżek gorącą wodą i gotowaniu poszewek oraz prześcieradeł.

Pluskwa ginie w wysokiej temperaturze.


Środki chemiczne przeciwko pluskwom, mogą nie działać, ponieważ owady te, uodparniają sie na niektóre substancje. Na wysoką temperaturę ciężko jest wykazać odporność, szczególnie, że parownica generuje temp. około 130 stopni, wrzątek ma 100 stopni a pluskwa ginie juz powyżej 45. W warunkach domowych, używając parownicy, powinno się wygrzewać- bardzo dokładnie i powoli- wszystkie szczeliny, łączenia materiału z elementami drewnianymi, zakamarki, szwy, zagięcia, listwy przypodłogowe, kontakty. Należy również, wyprać firanki, zasłonki, poszewki, prześcieradła, piżamy, pokrowce w temperaturze powyzej 60 stopni przez około godzinę.

Gorąca para zabija jaja pluskiew, środki chemiczne na pluskwy nie.


Aby zabieg był skuteczny, należy zabezpieczyć mieszkanie specjalistycznym środkiem chemicznym przeznaczonym do zwalczania pluskiew

Dezynsekcję pluskiew należy powtarzać.

Dezynsekcja pluskwy

, powinna zostać powtórzona po minimum 14 dniach, używając środków z inną substancją czynną niż za pierwszym razem.

Skuteczna likwidacja pluskwy.

Aby zabieg zwalczania pluskwy był skuteczny, należy być dokładnym, cierpliwym oraz poświęcić na to trochę czasu. Po zabiegu nie wolno zmywac podłogi oraz innych powierzchni pryskanych. Najlepszym sposobem jest wezwanie specjalistycznej firmy do likwidacji problemu.